Dodany: 2015-02-12 14:37:51

 

Frezowanie kominów - do czego służyRozwiercanie lub frezowanie kominów jest operacją, której celem jest przeciwdziałanie wszelkim wadom konstrukcyjnym czy budowlanym kominów, ponieważ umożliwia bezinwazyjne (nie naruszające statyki) mechaniczne poszerzenie pola powierzchni przekroju poprzecznego komina.

 

Ze względu na to, ze frezowanie kominów nie wymaga rozkuwania komina na całej jego długości – możemy uznać tę metodę za najlepszą, jeśli chodzi o oszczędność kosztów renowacji.

 

Rozwijając bardziej fascynujący temat rozwiercania, możemy powiedzieć, że frezowanie kominów jest niezbędne, kiedy mamy do czynienia z nieszczelnym kominem (zwiastunem jest dym dostający się do pomieszczeń), kiedy kondensat przenika przez ścianę przewodu kominowego (co objawia się czarnymi wykwitami na ścianie), kiedy wewnątrz komina nadmiernie gromadzi się sadza upośledzając przepływ spalin na zewnątrz, kiedy przekrój komina jest zbyt mały i chcemy zamontować urządzenie o większej mocy lub też w przypadku gdy ciąg kominowy jest za słaby. Rozwiercanie jest skutecznym rozwiązaniem w każdym z powyższych przypadków. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Frezowanie kominów - do czego służy
Nick: