Dodany: 2014-11-05 10:26:59

 

Osuszacze - czym sąOsuszacze powietrza są nazywane również odwilżaczami. Są elementem systemu, jakim jest klimatyzacja lublin. Ich rolą jest odciąganie z wewnętrznego powietrza wody. Z tego powodu świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach zagrzybionych lub o dużej wilgotności (pralnie, łazienki, piwnice, nadmorskie domki letniskowe, sklepy, biblioteki).

 

Tak naprawdę jednak są polecane w każdym domu, gdzie znajduje się klimatyzacja lublin, jako uzupełnienie wentylacji grawitacyjnej. Zbyt duża wilgoć jest w końcu problemem, który bardzo często pojawia się w polskich domach, przede wszystkim zimą, kiedy nie wietrzymy za często pomieszczeń. Jaki jest tego skutek? Najczęściej chorobotwórczy i alergizujący grzyb na ścianie. Zadaniem osuszacza jest natomiast skroplenie pary wodnej, a następnie odprowadzenie jej do specjalnego zbiornika.

 

Dodatkowo potrafi pochłaniać przykre, nieprzyjemne zapachy, a więc ma zupełnie inne możliwości niż klimatyzacja lublin. Wybierając osuszacz musimy jednak pamiętać, aby zwrócić uwagę na jego parametry pracy, czyli głównie zakres temperatur, poziom emitowanego hałasu, pobór mocy, wielkość zbiornika na wodę oraz rozpiętość wilgotności względnej powietrza, w której praca jest w ogóle możliwa.

 

Dodaj nowy komentarz do artykułu Osuszacze - czym są
Nick: