Dodany: 2014-11-05 10:19:29
 

Rekuperator - co to jestPodejmując decyzję o zakupie wentylacji mechanicznej czy też analizując ofertę firmy: klimatyzacja lublin, możemy zetknąć się z pojęciem rekuperacji. Niestety wielu z nas to hasło nic nie mówi, dlatego warto przybliżyć odrobinę ten temat.

 

Zadaniem rekuperatorów jest częściowy odzysk ciepła zużywanego do ogrzewania budynku. Jest to element montowany bardzo często w ramach wentylacji mechanicznej czy jako klimatyzacja lublin, ponieważ umożliwia zwrot kosztów inwestycyjnych systemu poprzez odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego z budynku. Nie od dziś wiadomo przecież, że astronomiczne koszty ogrzewania wiążą się ze stratami ciepła spowodowanymi wentylacją pomieszczeń. Sprawny rekuperator zmniejsza straty ciepła aż do 90%.

 

Jest to godne polecenia urządzenie w domach dobrze zaizolowanych, maksymalnie szczelnych, w których wietrzenie poprzez otwarcie okien powoduje szybkie wychłodzenie (zimą) czy ogrzanie (latem) budynku. System wentylacyjny zamontowany w domu wraz z rekuperatorem, wyposażonym w elementy chłodzące działa jak klimatyzacja lublin i jest idealnym rozwiązaniem technicznym.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rekuperator - co to jest
Nick: