Dodany: 2014-10-30 12:56:29

 

Odżelazianie wodyWoda w naszych przydomowych rurociągach nie zawsze jest krystalicznie czysta i przejrzysta, ponieważ zawiera dodatkowe substancje chemiczne. Nierzadko znajdują się w niej związki chloru, manganu oraz żelaza, co nie pozostaje bez wpływu na końcową jakość użytkowanego przez nas płynu (w tym kwestie zdrowotne, wynikające z niepożądanego nadmiaru tych substancji w organizmie).

 

Sposobów na oczyszczenie wody jest kilka, ale bez wątpienia jednym z najlepszych z nich są filtry woda, dzięki którym możliwy jest proces odżelaziania. Odżelazianie w skrócie polega na wytrąceniu z wody użytkowej nadmiernej ilości związków żelaza, czyli sprowadzeniu ich do form nierozpuszczalnych, które następnie są usuwane poprzez filtrowanie.

 

Tak działają filtry woda. Oczywiście woda, która wypływa z naszych kranów jest badana przez sanepid, ale nie należy zapominać o tym, że związki żelaza są wynikiem wtórnych zanieczyszczeń, za które jest odpowiedzialny zły stan instalacji wodociągowej (skorodowane zbiorniki, rury). Taki stan rzeczy łatwo wizualnie zaobserwować w domu, ponieważ objawia się żółtymi naciekami. Warto zatem zainwestować w filtry woda i mieć ten problem z głowy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Odżelazianie wody
Nick: