Dodany: 2014-10-30 12:54:10

 

Odwrócona osmozaCoraz częściej w naszych domach decydujemy się na uzdatnienie użytkowej wody, dostrzegając mnóstwo korzyści, jakie wynikają z tego tytułu. Największą popularnością cieszą się bez wątpienia filtry woda, wykorzystujące proces odwróconej osmozy, a wszystko dzięki temu, że takie oczyszczanie jest po prostu najdokładniejsze i najskuteczniejsze.

 

Z reguły urządzenie do uzdatniania montujemy pod zlewem kuchennym. Warto wiedzieć, że takie filtry woda wykorzystują zjawisko odwróconej osmozy, które polega na tym, że przez membranę przenikają roztwory o wyższym stężeniu substancji rozpuszczonej do roztworów o niższym stężeniu. Jest to proces wymuszony, dzięki zastosowaniu błony półprzepuszczalnej, wywołującej wyższe ciśnienie niż ciśnienie osmotyczne.

 

W wyniku tego procesu z wody zostają usunięte wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne (piasek, rdza), a także związki metali ciężkich oraz wirusy i bakterie. Dzięki temu filtry woda, działające na zasadzie odwróconej osmozy są polecane dla alergików oraz bardzo małych dzieci, ponieważ oczyszczona w ten sposób woda nie uczula, ani nie wywołuje podrażnień. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Odwrócona osmoza
Nick: