Dodany: 2014-10-30 12:49:27

 

Dezynfekcja za pomocą promieniowania UVJednym ze sposobów uzdatniania wody jest wykorzystanie zakresu promieni ultrafioletowych, które eliminują wszystkie wrażliwe na ciepło mikroorganizmy patogenne. Bez wątpienia filtry woda, które opierają się o dezynfekcję za pomocą promieniowania UV posiadają mnóstwo zalet.

 

Okazuje się bowiem, że ten proces jest typowo fizyczną metodą, co oznacza że automatycznie wyklucza konieczność uzdatniania wody za pomocą dodatków substancji chemicznych, które mogłyby zanieczyszczać środowisko naturalne albo inicjować powstawanie szkodliwych produktów ubocznych, które wykazują potencjał zagrażający ludzkiemu zdrowiu. Niestety należy zdawać sobie sprawę, że oczyszczanie wody za pomocą związków chloru jest powszechną metodą uzdatniania wody w miejskich wodociągach.

 

Z tego powodu lepiej jest zaopatrzyć się w filtry woda, które dzięki wykorzystaniu promieniowania elektromagnetycznego w zaledwie kilka sekund prowadzą do dezaktywacji bakterii, wirusów i grzybów. Woda zachowuje natomiast swój naturalny kolor, zapach i smak. Ponadto dezynfekcja za pomocą promieniowania UV jest godna uwagi, ponieważ jej koszty eksploatacyjne nie są wysokie, a proces, jakiemu podlegają filtry woda, jest w pełni bezpieczny na każdym etapie i pod każdym względem. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dezynfekcja za pomocą promieniowania UV
Nick: