Dodany: 2014-10-30 12:43:19

 

Filtracja na węglu aktywnymWęgiel aktywny to naturalny, znany od bardzo dawna sposób na uzdatnianie wody pitnej, który zatrzymuje zarówno zanieczyszczenia mechaniczne, jak również związki chemiczne, opierając się o absorpcję oraz redukcję katalityczną.

 

W ten sposób filtry woda są w stanie usunąć lotne związki organiczne, pestycydy, herbicydy, rozpuszczalniki, a także większość związków metali ciężkich. Czasami w domach mamy zamontowane filtry woda, w których znajduje się właśnie granulowany węgiel aktywny lub też sproszkowane bloki tej substancji. Warto pamiętać, że najważniejszymi parametrami, które decydują o skuteczności tego rozwiązania uzdatniającego jest ilość węgla w systemie filtrującym oraz czas, jaki woda spędza w filtrze.

 

Warto jednak podjąć to ekonomiczne wyzwanie, ponieważ filtry woda pozwalają otrzymać wodę bez nieprzyjemnego smaku i zapachu powstającego w wyniku chlorowania, a tym samym jest to woda o zdecydowanie wyższej jakości, którą można raczyć się nawet bezpośrednio, czyli prosto z kranu. Smak potraw oraz kawy sporządzanych z oczyszczonej wody jest bez dwóch zdań o niebo lepszy w porównaniu do wody chlorowanej. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Filtracja na węglu aktywnym
Nick: