Dodany: 2014-10-30 12:38:30

 

Filtracja mechaniczna wodyFiltracja mechaniczna jest pierwszym etapem uzdatniania wody, który usuwa stałe zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak piasek, osady, włókna czy rdzę. Pozwalają na to specjalne urządzenia, tzw. filtry woda. W ten sposób możliwa jest poprawa barwy i mętności wyjściowej cieczy.

 

Proces ten jest niezbędny w stacjach uzdatniania wody, ponieważ dzięki niemu możliwe jest odciążenie urządzeń filtracyjnych oraz zabezpieczenie ich przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zamuleniem. Oczywiście sama mechaniczna filtracja nie jest wystarczająca, aby wodę można było bez oporów spożywać prosto z kranu, bez uprzedniego przegotowania.

 

Krystaliczną czystość gwarantują dopiero stacje uzdatniania, takie jak filtry woda. Filtrację mechaniczną można potraktować tym samym jako pierwszy stopień oczyszczenia, który usuwa wszelkie wizualne zanieczyszczenia wody. Jest to proces bardzo ważny, od którego rozpoczyna się właściwe uzdatnianie i bez którego dalsze etapy nie mogłyby w ogóle zaistnieć. Inwestycja w filtry woda jest tym samym inwestycją w poprawę jakości życia.

 

Dodaj nowy komentarz do artykułu Filtracja mechaniczna wody
Nick: