Dodany: 2014-10-30 12:25:41

 

Oczyszczanie wodyOczyszczanie wody znane jest także jako uzdatnianie. Urządzeniami, które to umożliwiają są filtry woda. Proces polega na usunięciu zanieczyszczeń i doprowadzeniu cieczy do określonego stanu czystości, odpowiedniego dla potrzeb komunalnych, przemysłu czy też medycyny i farmacji.

 

Wymagany stopień oczyszczenia można uzyskać za pomocą różnych sposobów, wśród których należy wymienić: odżelazianie, zmiękczanie, demineralizację, filtrację, dezynfekcję oraz odwróconą osmozę. Te rozwiązania procesowe działają w skrócie jako filtry woda. Generalnie metody oczyszczania wody możemy podzielić na 3 grupy: fizyczne, chemiczne oraz biologiczne. Do sposobów fizycznych należy gotowanie, pasteryzacja oraz promieniowanie UV.

 

Do metod chemicznych – wprowadzenie silnych utleniaczy (np. chloru gazowego). Do sposobów biologicznych – napowietrzania i oczyszczanie z wykorzystaniem bakterii tlenowych. Woda, która płynie w naszej domowej sieci rurociągów musi być zdatna do picia, czyli poddana wstępnemu oczyszczaniu oraz dezynfekcji z wykorzystaniem związków chloru. Niestety jej jakość wciąż pozostawia wiele do życzenia ze względu na twardość. Pomocne mogą okazać się filtry woda, które zmiękczają wodę.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Oczyszczanie wody
Nick: