Dodany: 2014-10-30 12:03:37

 

Rodzaje wodyWyróżniamy wiele rodzajów wód w zależności od kontekstu, w jaki popatrzymy na to zagadnienie. Na pewno zwykle zależy nam wyłącznie na płynie o jak najlepszej jakości, co zapewniają filtry woda.

 

Biorąc jednak pod uwagę zastosowanie mamy do czynienia z wodą surową: opadową (np. deszczówka), powierzchniową (np. jeziora, rzeki), podskórną, gruntową, głębinową, źródlaną, słoną, słodką oraz zaburtową; wodą użytkową (wodociągową, pitną, przemysłową, destylowaną i redestylowaną) oraz ściekami (komunalnymi, przemysłowymi i rolniczymi). Na co dzień zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na wodzie użytkowej, którą klasyfikujemy ze względu na twardość. W naszych domowych rurociągach dominuje niestety woda twarda, co nie pozostaje bez wpływu na trwałość sprzętu AGD oraz jakość przygotowywanych potraw.

 

Dużo lepsza jest woda miękka, którą zapewniają nam właśnie filtry woda. Możemy oczywiście korzystać także z wody butelkowanej, którą ze względu na rodzaj, ilość i proporcje składników mineralnych dzielimy na wodę: naturalną źródlaną, naturalną mineralną, stołową oraz leczniczą. Niemniej jednak filtry woda są polecanym sposobem na nieograniczony dostęp do zdrowego płynu.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rodzaje wody
Nick: